Přišel čas


Vítejte na stránce nového Česko-Slovenského hudebně – vyprávějícího příběhu s posláním.

Jak dílo "Přišel čas" vzniklo a co přináší?

Začalo to asi takto...

Bylo jednou jedno malebné městečko mezi horama a v něm žila dívka. Procházela se po vršcích a pastvinách a snila o čisté kráse kterou nacházela jen v přírodě, a v srdci jí sílila touha také tvořit. A jednoho dne jí do rukou připutovala kytara. Přišla jakoby sama – darem od otce. Radost z hudby jí pobízela a když se naučila pár základních tónů začala si do nich zpívat slova. Nebyla to obyčejná slova. byla to slova kterým věřila ... Z těchto prvních slov zformovala se píseň "Cesta".

A jak cesta ubíhala...

...z některých silných prožití vznikaly písně, které hledali. Hledali otázky a odpovědi. Hledali východisko a cíl. Co vytrysklo z citu, oděla kytara jednoduchými tóny a malý zpěvníček ukryl.
Dlouho byli písně lidmi neslyšené, hrané jen pro uši přírody. Až jednou přišel čas a osud vedl dívku mezi lidi kteří dokázali prožívat ono jemné silné neviditelné, co proudí okolo nás. A protože se setkala s radostným přijetím, otevřela se cesta nejen k dávání toho co měla nejraději, ale také k novému tvoření.

Tak nějak podobně ...

...bylo to s mladíkem, který putoval v daleké zemi. Moc toho neuměl a věděl toho ještě méně. A možná proto si zachoval radostné srdce a lehký krok a když mu jednou na rameno Život zaklepal, bylo mu snadno otočit se Jeho směrem. To co spatřil probudilo v něm velikou touhu pomáhat. Ze všech nástrojů co jich širý svět nabízí zamiloval si slova. Učil se naslouchat, jeho příběhy vzlétali k výšinám a koho mohly toho nesly s sebou..

Zázračným řízením osudu...

...setkali se dvě duše v pravý čas...
Dívka a mládenec spojili svou lásku k Pravdě a tvoření. Zvolna vznikalo přání moci společnou práci zpřístupnit i dalším otevřeným srdcím, aby mohla býti nadále k radosti, k povzbuzení a možná i k inspiraci tvořit dle vlastního cítění. Putování s kytarou a příběhy, plynulo krásnými chvílemi, až bylo přivedeno k nahrávání v jedné chaloupce ve slovenských horách.

Příběh...

..kterým byli písně v díle Přišel čas protkány, vznikl ve snaze posílit člověka na jeho cestě z ospalosti dnešního okolí.
Spisovatel stává se spíše rámařem. Klade květy písní vedle lístečků příběhu a tu a tam ukryje i vzácnou perlu jež směl ve světě nalézt a jako poklad nyní předati dál s vírou, že nalezne cestu k otevřenému srdci, které se nezastaví na nedokonalostech v rámu, ale spatří obraz, který rámař pro své řemeslo obdržel.

A proto kéž se pastýř, vladař, nebo hlas lidu stanou vítanými společníky písní, přinášejícími podporu pro vytrvalost ve vůli k dobrému.

Jen ona vyzbrojí člověka schopností nebát se námahy neprošlapaných cest.

Závěrem...

Díky zvukově zdatnému příteli Robertovi Čunderlíkovi se nám z jara 2021 podařilo vydat naše první CD s názvem Přišel čas.
S radostí jsme ho tvořili a doufáme, že bude moci být pro Vás alespoň malým obohacením. Pokud Vás milí přátelé a posluchači toto dílo osloví, budeme rádi, když nám pomůžete s jeho šířením. Doufáme, že i díky Vaší podpoře budeme brzy schopni přinést Vám něco z naší další tvorby.

S úctou a láskou Barbora a Marek

Obsah díla

Příběh

1 Královo neštěstí
3 Na horách
5 Co má býti Nové?
7 Pastýř a vladař
9 Lid zavolaný
11 Z milosti Světla
13 Právo a povinnost
15 Krása je cesta
17 Přišel čas

Písně

2 Cesta
4 Vodca
6 Staro – Nový
8 Dôvera
10 Ako hviezda
12 Kométa
14 Zázrak sám
16 Vzlet
18 Naději vám 

Cena CD přišel čas:
300 Kč*/12 Eur

* (Tí z vás, ktorí túžia počuť toto CD, avšak ich finančná situácia im to nedovoľuje, neváhajte nám napísať. Na cene sa s vami radi dohodneme.)

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Objednávky, postřehy...
Slunečný den Jaseňovo
error: Content is protected !!